REPORT

 

Report z E-Z Rollers ve Fabricu: Hitmakeři jsou tu, Ostravu to nezajímá

Na pátek 19. února měl většinový český drum´n´bassový fanda jasný program. Let It Roll v Praze (LIR) s monstrózním line-upem. Ovšem v neustálé záplavě tiskových zpráv, promomixů a plánků, kde v Kolbence najdete záchody, člověk málem přehlídl Ostravu. Ve stejný den tu měli na komorní párty namířeno E-Z Rollers. 

 
Těžko říct jestli špatná propagace, pražský LIR nebo na ostravské poměry vyšší vstupné (na místě 250 Kč) stály za téměř nulovou návštěvností párty ve Fabricu. Přitom E-Z Rollers, tentokrát sice zastoupení jen DJem, jezdí do Česka daleko méně než třeba John B (nechce se k nám přestěhovat?), Audio či koneckonců Andy C.

Nečekaný mainstream

Do ostravského Fabricu vcházím deset minut před půlnocí se špatným pocitem, co všechno mi už tu večer uteklo. Ale výčitky mizí s prvním pohledem na parket. C.phoneův výraz upřený na přehrávače a mixážní pult odpovídá situaci pod stageí – deset tančících a přitom už za čtvrt hodiny je připraven povolávací rozkaz pro hlavní hvězdu.



Projekt No Money, dneska zastoupený jen C.phonem, jsem už dlouho neslyšel, a tak mě udivuje jeho mainstreamově lazený set. Možná chtěl jen připravit půdu pro hitparádové E-Z Rollers, ovšem jeho snaha se míjí účinkem. Návštěvníky to vesměs nezajímá, a tak ani DJ nevypadá, že ho dnešní role zrovna baví. S Ostraváky probíráme novinky a pohledem na hodinky tlačím ručičku k času 0.15.

Ta chvíle nastává, vedle C.phonea se objevuje Jay Hurren aka JMJ, polovina studiové podoby E-Z Rollers. V tu chvíli jako by Fabric postříkala živá voda z požárních systémů, lidi vstávají od stolů a jdou se podívat. Poslední track, potlesk na přivítanou a JMJ hned v úvodu začíná vlastní hitovkou Go Go Electro. Nálada se zlepšuje, parket se plní a ožívá naděje v povedenou párty.

Tali je tu, bohužel jen z cédéčka

Přes melodický začátek, jeden rewind (díky, že jich nebylo víc), tvrdší patnáctiminutovce a oldschoolovým perlám se Hurren dostává i k tvorbě svého projektu. Konečně, vždyť kolik českých DJs jejich věci hraje? Když se mezi beaty prodírá na povrch vokál Sharon Brownové s textem vypalovačky Roadrunner, možná C.phone zvyšuje svou pozornost. Před několika lety se zúčastnil, tehdy jako Cash, soutěže o nejlepší remix tohohle tracku. Ale neuspěl. Nechápu, jaká E-Z Rollers stanovili pravidla. Ta skladba měla na výhru. Bylo by stylové, kdyby tak JMJ zahrál ostravský remix alespoň nyní. Chyba v odhadu, Jay nasazuje jinou verzi. Hodně špatnou.



Za chvíli ale vytahuju ruce z kapes, protože strohé tóny hutného beatu á la kontrabas nemůžou patřit ničemu jinému než futuristickému popu pod značkou RS2000. Po prvním nájezdu ale Jay skladbu utíná. Nevadí, během dvou minut je tu zase a teď už ve vší čistotě. Acapella. Kéž by ta stručná gradace neskončila, je jediné, co mě s dobrou náladou napadá.

Prostor dostane ale i novější spolupráce se zpěvačkou Tali na tracku Let´s Give In z poslední dlouhohrající desky Conductor. Všechno z tohohle tracku už bylo někdy použito, ale co. Fabric není Katovna. A diktát Tali navíc šlape i z playbacku.

Odfláknutá videoprojekce

Což se ale nedá říct o videoprojekci. Dokola hrající reklamy, r´n´b videoklipy a zcela bezdůvodně i preview starých PC her. Přitom na VJském můstku někdo techniku obsluhuje. Kdyby Fabric promítal na dvě ploché obrazovky za DJem živý přenos hokejového zápasu mezi Českem a Lotyšskem, udělal by líp a já bych aspoň nespěchal domů.

Ve dvě přichází na pódium druhý headliner, Hybris z USA. Ale Jay jej místo sebe ještě nepouští. Američan s pobaveným výrazem mizí z pódia, já z klubu.

Z akce se nakonec vyklubal příjemný večírek. Právě takovéhle párty, které nabourávají stále platný ostravský trend (zveme jen tvrďáky), by mohly přejedenou Ostravu naučit konzumovat jinou stravu. Historicky první severomoravská návštěva E-Z Rollers se povedla, říká názor recenzenta. Jaké jsou ale pocity pořadatelů?

Foto: C.phone
 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016