REPORT

 

Report z CUBE In Church / w Johannes Heil od čéši

V sobotu se konal další díl techno klubovky CUBE v krásném a prověřeném prostoru bývalého kláštera Sacré Coeur v Praze na Smíchově. Pro letní díl bylo nově připraveno nejen venkovní sezení, ale také pořádné hudební nadělení v podání techno matadora z Německa, pana Johannese Heila. Kdo jezdil do Brna po Apokalypsách, musí mít toto jméno opravdu velice dobře zažité a naposlouchané. I mě tedy zajímalo, jak se po letech takový chlapík ještě dokáže předvést...

 

Párty v kostele už při prvním ročníku způsobila velký ohlas a i tentokrát dokázala párty CUBE vyvolat celkem pozdvižení. Nejen přímo po události díky tomu, jak skvěle zahráli všichni vystupující a jak se vše krásně povedlo, nemluvě o úžasné atmosféře, ale také po zdárném ukončení této akce na sociálních sítích i díky dekoraci umístěné uprostřed nad pódiem v podobě kříže pověšeného obráceně.

Cube w/ Johannes Heil

Vrátím se však k podstatě párty a tou je hudba. Hodnotit opět jednotlivé vystupující asi již nemá cenu, všichni jsou léty prověření nejen jako DJs, ale i jako producenti, a tak jen připomenu, že naprosto dokonalý track "Your Mind" od velikána Adama Bayera vytvořený ve spolupráci s Batem Skilsem zazněl hned dvakrát. Ano, stává se z toho již pomalu letní odrhovačka, ale je fakt dobrá! Možná se někomu již cuká koutek, mnoho lidí se tím už asi přeposlouchalo, ale všechno, co je dobré, se prostě ukazuje, pouští a dělá často. DJ Subgate rozehříval celou boží scénu od brzkého času a neodpustil si i celkem adekvátní track do místa konání a to legendární "The Bells" od pana Jeffa Millse. Po Ondrovi se postavil za gramofony pan Ravic. Mimochodem Ravic se setkal s velice pozitivním ohlasem nejen na místě, ale následně i zpětně za svůj výkon v klášteře. Pravdou je, že jeho styl je poněkud temnější a zvukově odlišný od Ondry, ale v postupujícím čase a před samotným mistrem byl velice dobře zvolený. Ravic sám si krásně užíval pobyt na oltáři a předával lidem obrovský přísun energie...

Cube w/ Johannes Heil

Ve chvíli, kdy nastupoval hlavní host a hvězda večera pan Johannes Heil, panovalo již v klášteře opět opravdu pekelné horko! Mně to nevadilo, počítal jsem s tím a prostor, jakým je právě zmíněný klášter, se s tím prostě potýkat bude vždy. Naštěstí od minula se změnilo venkovní klima a spousta lidí tak mohla krásně čerpat sílu a osvěžit se na čerstvém vzduchu před klášterem. Tam si také lidi sdělovali své dojmy, zážitky a mohli se seznámit se spoustou nových tanečníků z různých koutů světa, například ze Španělska.

Cube w/ Johannes Heil

Johannes Heil dokázal i přes svou osobitou velikost lidem naservírovat uvědomělý set plný zajímavých ploch a zvratů. Však má již také více jak dvacet let zkušeností a moc dobře ví, co si může dovolit. Chvílemi se to pro mě ztratilo v prostém příběhu obyčejných beatů, ale celkově byl set opravdu zajímavý a bez zbytečných známých odrhovaček, i když jsem popravdě na některé jeho staré věci čekal a udělaly by mi radost :) Lidé ho na konci setu ocenili skutečně krásně a vlastně po celou dobu párty zde panovala opravdu moc příjemná atmosféra, kterou podtrhovala nádherně připravená vizuální stránka kláštera.

Cube w/ Johannes Heil

Na Orbitha jsem již spíše postával a toulal se po klášteře a vnímal jeho hraní z povzdálí a výborné Hory a Doly jsem již vynechal zcela. Spoustu času jsem ke konci také trávil venku s přáteli a rozebíral tento velmi povedený večírek, který se opět zapsal do paměti mnohým návštěvníkům, kteří si zde užili příjemnou techno noc.

Cube w/ Johannes Heil

Závěrem tedy mohu jen dodat: "sledujte párty CUBE, sledujte dění na technoscéně a těšte se opět brzy na tomto jedinečném místě, které vás vtáhne do tanečního děje nejen místem konání..."

čéša

foto: Milan Vrzal

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016