PARTYINFO

 

C-LOUNGE DEL MAR

Datum konání:
01.12.2001 - sobota
Místo konání:
Praha - Mecca
DJs:
José Padilla (SP), Felix Laband (African Dope Rec.,SAR), Nigel Hayes (UK)downstairs - deep funky disco : Kel Quadrant (UK), Timaxx (BE), Rockwell, Kuba Soulchek
Live:
Yvonne Sanchez w/Balthazar Trio - jazzy live singing, J.P. Muchow - chilloutový projekt Beefklid
Info:
http://www.wax.cz...
Popis:
vstup od 18ti let
downstairs: Deep Funk Disco - Kel Quadrant, Timaxx, Rockwell, Kuba Soulchek
Start: 20.00hod. Jazzy live singing.
Začátek živých koncertů je ve 20.30
20.00 - 22.00 budeme podávat občerstvení (mořské potvory a spol...)
 
 
Výherci soutěže na C-lounge del Mar a další info Live acts na C-Lounge Del Mar již od 20:30!!!
José Padilla na C-Lounge del Mar - info
Prvního prosince přijede do Meccy na akci Waxu C-Lounge Del Mar španělský hudebník a DJ José Padilla... O této legendě chilloutu se dozvíte spoustu věcí v partyinfu a recenzi na jeho poslední album Café Del Mar - Navigator od Myclicka najdete tady.
 
1. prosince se v pražském klubu Mecca představí španělský hudebník, multiinstrumentalista a DJ José Padilla, aby zde zahrál svůj DJský set. José Padilla je považován za duchovního otce ambientní a chill-outové hudby a neoficiálního vyslance ostrova Ibiza a je oslavován jako mistr fůze rozdílných hudebních stylů, zároveň je uznávaným znalcem všech hudebních směrů a je to mimochodem muž, jenž inspiroval sérií alb Café del Mar Madonnu k práci na Ray Of Light. Navždy už asi bude spojován s Ibizou a s hudbou, kterou vytvořil a vybral na dnes již legendární sérii chill-outových alb Café del Mar. Padilla dokázal spojit bossa novu, jazz, funk, soul a flamenko s tanečními rytmy a své cestě se nezpronevěřil ani na svém letošním albu Navigator, které představuje pro José Padillu nový tvůrčí vrchol, jemně si nachází cestu futuristickým jazzem a funkem, přechází do něžných melodií, zasněného dubu a breakbeatu omývaného smyčci, španělskými kytarami, klavíry a harmonikami.

Na albu Navigator spolupracovali s José Padillou i takové veličiny světové hudby jako zpěvák Seal (nazpíval vokály k prvnímu singlu Adios Ayer) nebo N´dea Davenport (ex- Brand New Heavies), která zpívá v úžasné verzi hitu Burta Bacharacha The Look Of Love.

V José Padillovi k nám přijíždí skutečná hvězda světové hudby a příznivci inteligentní taneční hudby se mají 1. prosince na co těšit.

JOSÉ PADILLA

Každé léto se objeví nová várka tanečních kompilací, které o sobě pyšně prohlašují, že představují "skutečnou Ibizu". Pokud si však někdo opravdu zaslouží toto označení, je jím José Padilla, který se na Bílém ostrově objevil poprvé v roce 1975 a od té doby tam působí jako světoznámý DJ. José Padilla je považován za zakladatele ambientu a chill outu, je oslavován jako mistr fůze rozdílných hudebních stylů, zároveň je uznávaným znalcem všech hudebních směrů. S řadou Café Del Mar, kterou založil zároveň položil základy stylu chill-out, jehož je duchovním otcem. S vydáním mistrného druhého sólového alba Navigator se Padilla vymezuje představitel nového post-danceového směru. Album Navigator představuje pro José Padillu nový tvůrčí vrchol. Se skladbami jako jsou lenivě funková Something, Adios Ayer (dramatické rozloučení s Café Del Mar, které začíná Sealovým zpěvem) nebo úžasná verze Bacharachova a Davidova hitu The Look Of Love v down-beatovém tempu, v níž zpívá slavná N'Dea Davenport za doprovodu osmnáctičlenného orchestru se jedná o něco víc než pouhé chill-outové album. "Mám rád kvalitní hudbu," tvrdí Padilla. "Ať už je to dobrá bossa nova, dobrý jazz, dobrý funk, je to prostě dobrá muzika. Mé kořeny leží v jazzu, soulu, rocku a flamengu," prozrazuje. "Všechny tyhle rytmy se v mé muzice objeví." Navigator si jemně nachází cestu futuristickým jazzem a funkem, přechází do něžných melodií, zasněného dubu a breakbeatu, omývaného smyčci, španělskými kytarami, klavíry a harmonikami. V titulním tracku slyšíme dokonce kastaněty a klapot podpatků tanečníka flamenga.

"Musí v tom být něco, co skutečně cítím, něco emotivního, musí to obsahovat určité poselství," prozrazuje svůj recept José Padillo. "Když vidíte nějaký obraz, tak pokud je ten obraz dobrý, vysílá nějaké poselství. Nemusí se přitom jednat o Picassa. A moje hudba, ta je také taková."

Padilo, kterému je dnes pětačtyřicet let, vyrostl jako syn zedníka v chudé španělské rodině, která se přestěhovala do Gerony na předměstí Barcelony. Jeho dědeček hrával na kytaru. "Lidé v jižním Španělsku jsou hodně hudebně založení a v jednom kuse si něco zpívají," říká Padillo. "Můj starší bratr Antonio byl pásek, koupil náš první gramofon, takový ten typ, co se otevíral jako kufr."

Dospívající José jezdíval se svými přáteli autobusem do Barcelony, kde obráželi kluby a lovili mladé Angličanky. Hudba jej uchvátila již v raném věku a s gramofonovými šasi si začal pohrávat již v šestnácti - v té době nebyla profese diskžokeje ještě vůbec brána vážně. José získal místo číšníka v bohémském centru města, kde se poprvé zamiloval do prostoty a rafinovanosti bossa novy. Zároveň se zamiloval do představy, že by se stal DJem a začal se motat kolem DJské kabinky, dokud si místní DJ nepotřeboval odskočit a José to za něj mohl na několik úžasných minut vzít.

Poprvé se začal živit jako DJ v barcelonském klubu Golden Box - to mu bylo devatenáct. Toto angažmá je zároveň považováno za start jeho hudební kariéry. Hrál pak v těch nejlepších klubech Barcelony a Costa Brava.

To však nestačilo k odplavení hluboké nespokojenosti. "Když člověk vyrůstá v chudinské čtvrti, v ghettu," vzpomíná José, "tak není vůbec do čeho píchnout". Celý den prosedí v parku, kouží jednoho jointa za druhým a jenom mluví o svých snech. Rodiče chtěli, aby se stal účetním, pracoval v kanceláři a chodil v obleku. "Nechtěl jsem se stát tím, co ze mě chtěli. Byl jsem krapet rebel. Vždy jsem byl velký snílek. Bylo mi jasné, že musím odtamtud vypadnout a vydat se někam jinam - a to jsem také udělal."

José zamířil do barcelonského přístavu a vsedl na první loď. Ukázalo se, že pluje na Ibizu. To bylo v roce 1975. "Prchal jsem před mnoha věcmi," vzpomíná. "Nejspíš jsem ale utíkal sám před sebou." Krása a nepopsatelné kouzlo tohoto středomořského ostrova jej nakonec natolik uchvátilo, že se na Ibize usadil natrvalo. Příštích patnáct let se José zabydlel na ostrově, původně začínal jako číšník a nakonec se dopracoval až k uznávanému postavení, jaké zaujímá dnes. Dělal DJe v hotelech a nejvýznamějších klubech jako je Nito, El Paradis, Playboy 2, Privilege (tehdy se jmenoval Ku), Pacha a Space a v úspěšně nastoupené dráze pokračuje dodnes. Kromě toho, že je známý jako DJ se také stává jedním z prvních propagátorů ostrova Ibiza, když organizuje mystickou party "Moondance", na níž vystoupili světově proslulí umělci a DJové jako Paul Daley z Leftfield, Francois Kevorkian, Andy Weatherall, Sasha, John Digweed, David Holmes a Tony Humpries.

"Bylo tam fantastické publikum. Lidi by snad tancovali úplně na všechno," vybavuje si. "Bylo tam víc komunikace a nebylo ve hře tolik chemických nakopávaček. Bylo to divočejší a duchovnější." V Cala Vadella zřídil bar Museum a v jeho bujné zahradě rozvíjel svůj jedinečný DJský styl.

Když se ale jeho společník a přítel, s nímž vlastnil Museum, v baru zastřelil, tato tragédie Padillu zcela vykolejila. "Přišel jsem vlastně o dva nebo tři roky," přiznává. Na slavném ibizském hipíckém tržišti si postavil stánek, kde prodával kazety se svými typickými mixy. Když si v roce 1990 majitelé Café Del Mar uvědomili, jak skvěle se hodí tyto pásky k jeho návštěvníkům, zaměstnali Padillu jako DJe. A zbytek již je, jak se říká, historie. "Všechno se pořádně nakoplo. Byla to pravá chvíle, pravé místo, pravá muzika," vzpomíná José.

Café del Mar je hudební bar v zátoce San Antonio - z tohoto místa mohou pravidelní návštěvníci sledovat ty nejkrásnější západy slunce na celé Ibize. Padilla přichází s novým pojetím: překrásné tóny soumraku září na pobřeží společně s hudbou, a uvádějí duše posluchačů, objímané zvukovým doprovodem, který vybral José Padilla, do noci. Tato atmosféra spojení přírody a hudby je podle očitých svědků naprosto nezapomenutelným zážitkem. Právě proto můžeme označit José Padillu za průkopníka v oblasti vytváření naprosto jedinečných situací, které jsou dnes označovány hudebními termíny jako ambient, eventuelně chill-out. Kromě toho nesmíme zapomínat, že José Padilla zůstává dodnes zcela špičkovým DJem.

V Café Del Mar José dělal DJe ne podle lidí, kteří se tam rozvaleni kochali vyhlídkou, ale řídil se zapadajícím sluncem. "Přišlo to zcela přirozeně. Našinec má před sebou tuhle obrovskou parádní věc: Krále Ra. Můj set byl nařízen podle času západu slunce. Bylo to skvělé vnímat různou hudbu a držet se při hře různých barev. Když byl západ šedivý, hrál jsem také tak, a když byl jasný, pouštěl jsem veselé tracky. Při hře jsem se vždy držel nálady."

Tyto západy slunce se staly legendární - patřily mezi základní zážitky z Ibizy a vrcholily bouřlivým potleskem, když se slunce definitivně ponořilo do mořských vln. Tu samou náladu "západu slunce" můžete dnes slyšet všude - v "chill-outových" kompilacích, které zahlcují regály obchodů, v klubech jako je Sunday Best v jižním Londýně, ve folkových a pohodových klubech, zaměřených na "nový akustický" směr. "Na Ibize se vždycky hrála fantastická muzika," prohlašuje José. "Celé to prostředí tam dodává člověku zcela jiné vnímání. Má zcela jiné ambice."

Díky mezinárodnímu úspěchu těchto akcí v Café del Mar sestavil společně s majiteli tohoto podniku v roce 1993 své oblíbené tracky - kompilaci nazvali jednoduše Café del Mar. Toto CD bylo zároveň první v řadě stejně nazvaných alb, která vychází dodnes. Nedávno vyšlo Café del Mar s pořadovým číslem sedm.

Padillova oslavovaná řada kompilací Café Del Mar znovuobjevila takové soubory jako idylicky poklidné a zároveň excentrické Penguin Café Orchestra nebo prokleté písničkáře jakým je John Martyn, které společně s flamengem a bossa novou a modernějšími směry jako je ambient, dub a breaky vpletla do zvukové tkaniny nemající jediného švu.

Svým prvním sólovým albem Souvenir a sólovými tracky jako byly One Day In Paradise a Agua povznesl ony chill-outové soumračné odstíny na vyšší úroveň.
Cesta José Padilly vedla z chudinské čtvrti v severním Španělsku k exkluzivnímu životnímu stylu DJů, kteří vystupují po celém světě.
José Padilla podnikl turné po řadě zemí celého světa a vystupoval na festivalech a v takových podnicích jako jsou anglické Back to Basic, Ministry of Sound, MTV & Gatecrasher Festivals, Queen v Paříži, Paradiso v Amsterdamu, Living Room v Miami, Mojo Club, Gürten Festival a Bizarre Festival v Německu, Summer Vibe Festival v Austrálii, hrál i ve Švýcarsku, Řecku, Finsku, Portugalsku, Malajsii.... Hostoval v Londýně, Miami, Paříži, Austrálii a Amsterdamu a všude působil jako velvyslanec ostrova Ibiza. Letos dokonce vystoupil na rockovém festivalu Rock In Rio. José Padilla je také velice známým producentem a remixérem. Mezi jeho velké hity patří například debutové album Souvenir. Jeho tracky se objevily na těchto kompilacích: One day in Paradise, Sabor de verano, Agua, Que bonito, Adiós ayer (Café del Mar), Bosaxi (Real Ibiza 3), Las Cazuelas a Still Water. Remixoval mimojiné Jelissu, Johnsons, Michaela Gordona, Chrise Reu a Angela Johna. Podílel se i na hudbě k některým filmům. V současné době spolupracuje s režisérem a scénáristou Igorem Fioravantim na produkci hudby k filmu o Ibize.

Ostrov Ibiza je na albu Navigator skutečně všudypřítomný "Každý track je vlastně krátkým příběhem, inspirovaným nějakým zážitkem, místem nebo člověkem, kterého jsem potkal." Na název i pojetí celého alba a na jeho překrásně tvarovaný titulní track přišel José ve chvílich odpočinku na dokonalé bílé pláži na Formenteře, ostrovním ráji, ležícím blízko Ibizy. "Seděl jsem tam a cítil, jak ke mně přichází inspirace. Uviděl jsem před sebou nevelký člun. Mé album skutečně naviguje posluchače emocemi a příběhy. Chtěl jsem tam mít tenhle pocit z Pink Floyd a středomořských textur, a vyšlo to skutečně velice dobře." Jemný funk a nálady trumpet skladby La Cazuelas jsou poctou malému, ukrytému baru, který vede Josého přítel, krupiér na penzi. Track Karen se svými ambientními procítěnými náladami je nazván podle Josého bývalé přitelkyně. V Bosaxi je smyslný, svíjející se groove a sténání pařížské krásky. "Je to skladba k píchání," směje se José.

Navigator je albem bohatým na melodie, úplně z něj cítíte, jak vás na tváři hřeje slunce a vyzařuje z něj středomořská pohoda. "Člověk musí mít nějakou krásu. Tou je Ibiza," prohlašuje José. "Dobrý a krásný život. Šťastný život." Tak si ho užijte!

Recenze - José Padilla : Café Del Mar - Navigator od Myclicka.

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016