Na festival Love Planet potvrdili účast další interpreti. Kapely Pelzig, Slut, Sportfreunde Stiller, Ralph Myerz & The Jack Herren Band, I Am X, Skinny Puppy a DJ Jeff Mills.
PELZIG (DE) Talent Stage
13.8.2005
Christian Schulmeyr - zpěv
Rainer Schaller - kytara
Christian Schaller - basa
René Arbeithuber – bicí
http://www.pelzig-music.de/
Nadějná německá formace má na svém kontě již čtyři počiny, z nichž ten první vyšel v roce 1997 pod názvem „Car Compilation“. S poslední deskou „Safe In Its Place“ se fanouškům přihlásili loni. Pelzig produkují moderní energií natřískanou kytarovou hudbu se současným zvukem a anglickým zpěvem. Dalo by se říci, že v jejich tvorbě jsou patrné vlivy jejich vzorů, ke kterým se pánové z Pelzig hrdě hlásí. Jmenujme například : The Cure, Fugazi, Trail Of Dead nebo Interpol. Čekejte rock’n’roll nadoraz!
SLUT (DE) Main Stage
13.8.2005
http://www.slut-music.de/
Na úvod upozornění – nezaměňovat s domácí skupinou stejného názvu. Tato Německá partička Slut pochází z města Ingolstadt a produkuje příjemnou kytarovou hudbu ovlivněnou britskou nezávislou scénou. Vznik se datuje do roku 1995. První nahrávací smlouva s labelem Stickstister Record přichází o rok později na album „For Exercise and Amusement“. Následuje turné, na kterém se představili hudebnímu světu v řadě evropských států. V roce 1997 se odebírají na hrad Westerhofen, jehož některé části upravují na nahrávací studio, které dalo vniknout i další desce „Interference“.
Následuje masivní koncertování. V přestávce mezi alby přispívají hudbou k filmu „Crazy“. Přichází zklidnění v jejich tvorbě a právě dvě skladby z filmu „Crazy“ můžeme řadit k tomu nejvíce melancholickému z jejich dílny. V roce 2001 vychází album „Lookback“, jehož dokončování probíhalo v Londýně. Kapela vyráží na masivní turné po celé Evropě, obliba u domácích fanoušků stoupá. Poslední „řadovka“ s názvem „All Wee Need Is Silence“ vyšla vloni. Kapela je následně oceněna za vzornou reprezentaci v oblasti hudby. Jak vzorní reprezentanti německé scény Slut jsou, se budeme moci přesvědčit 13. srpna na vlastní oči a uši.
SPORTFREUNDE STILLER (DE) Main Stage
12.8.2005
FLO - bicí
PETER – kytara, zpěv
RÜDE - basa
http://www.sportfreunde-stiller2.de/
Asi největší hvězdy z německých kapel zastoupených na letošním festivalu. Dorazí k nám z Mnichova, kde sídlí i jejich oblíbené fotbalové družstva TSV 1860 a samozřejmě Bayern Munchen. Sportfreunde Stiller jsou totiž vášnivými fanoušky fotbalu. Kapelu založili v roce 1997 Florian Weber, Rüdiger Linhof a Peter S. Brugger a pojmenovali ji jak jinak než po fotbalovém trenérovi (Hans Stiller) lokálního klubu Germering.
Kromě sportu si zalíbení našli v kytarovém popu a indie-rockové hudbě, kterou produkovali jejich krajané Tocotronic nebo Sterne. Všechny čtyři alba, které vydali, byly nazpívány v Němčině a kritika na ně pěla chválu. Navíc kapela oslovila fanoušky po celé zemi. Jejich vystoupení kromě chytré kytarové hudby nabízí i velice zábavnou podívanou. Jejich premiérové představení v Čechách na letošním Love Planet bude patřit určitě k vrcholům pátečního dne – takové přátelské utkání Čechy:Německo.
RALPH MYERZ & THE JACK HERREN BAND (NOR) Dance Stage
13. 8.
http://www.ralphmyerz.net/
Bergen, tradiční norské turistické a rybářské centrum, je v poslední době ne nadarmo považován za skandinávskou Mekku undergroundové hudby. Vždyť jedni z hlavních tahounů "norské nové vlny" ("Norsko budiž novou Francií" napsal na začátku roku 2002 měsíčník NME), kapely Royksopp a The Kings of Convenience, obě pocházejí právě z tohoto malebného města. Města jež, jak se zdá, pojalo pocit, že dvě celosvětově respektovaná jména jsou na jeden Bergen proklatě málo a z kvalitního hudebního podhoubí do světa rychle vyslalo další přenadějné šiřitele norského vlnění, kapelu Ralph Myerz & The Jack Herren Band.
Historie výše zmíněného seskupení se začala psát již v srpnu roku 1997, kdy byl místní DJ Erlend Sellevold (ano, pan Ralph Myerz) vyzván ke složení a předvedení jednorázového živého setu pro lokální hudební festival. Vystoupení, kde Erlenda na perkuse a bicí doprovázeli ještě dva jeho přátelé Thomas Lonnheim a Tarjei Strom, vyvolalo přímo bouřlivou odezvu, která pak ještě v kombinaci s nepopiratelnou chemií mezi všemi třemi členy seskupení vyústila v konečnou transformaci jednorázového projektu na regulérní kapelu. Za její název členové zvolili kombinaci aktuálního Erlendova DJského nicku (Ralph Myerz podle režiséra Russe Meyera) a imaginárního "Jack Herren (Meyerovo kameraman) Bandu", jež dle samotných členů dodává jménu ten pravý 70s feeling. Prvním počinem se stalo v roce 1999 vlastním nákladem vydaných 300 kusů dvanáctipalcového singlu "A Special Morning".
Ten o rok později následoval pro kapelu přelomový sedmipalec "Nikita", již zaštítěný labelem Telle Records (také původní domov Royksopp i Kings of Convenience). Nikdo neví, jak se jedna z pětiset kopií singlu s velmi specifickým "strašidelným" samplem ze třicet let starého německého filmu, dostala do rukou reklamní společnosti, každopádně výsledek byl potěšivý – „Nikita“ se stala podkladem nové reklamy automobilky Volkswagen. A jelikož reklamní agenti nebyli jedinými, jimž se zasněný 70s zvuk „Nikity“ zalíbil, smlouva s Emperor Norton Records (ti neváhali letět z Los Angeles tisíce mil, jen aby smlouvu podepsali) na sebe nedala dlouho čekat. Singl samotný pak pokračoval suverénně dále ve svém vítězném tažení a objevil se postupně na mnoha kompilacích, kde z těch nejznámějších můžeme jmenovat kupříkladu Dimitri From Paris Playboy Mansion set.
Celosvětovým debutem se už na Emperor Norton Records stává roku 2002 "A Special EP" – se svými "blaženými" melodiemi, snivými plochami a krásně plynoucími "ukolébavkami" přesný úvod do světa Ralph Myerz & The Jack Herren Bandu. EP obsahovalo čtyři tracky (včetně nové verze Nikity a aktuálního hitu "Clouds" s oním svůdným dámským vokálem) a dostalo se mu podpory po celé šíři taneční scény, ať už od lidí jako Gilles Peterson, LTJ Bukem, Mr. Scruff či od rádií z obou stran oceánu.Posledním dosud nezmíněným aspektem kapely, jež pochází z líhně talentů, tvoří chytrou i zábavnou hudbu a obdivuje režisérského "úchyláka" Russe Meyera, jsou živá vystoupení. Právě na nich si celý band dává velmi záležet, neboť jak sám říká: "Cítíme jako velmi důležitý aspekt, aby se lidé při naší show bavili“.
I AM X (UK) Talent Stage
http://www.iamx.co.uk/
I Am X je projekt člena britské skupiny Sneaker Pimps - Chrise Cornera (v řadách této známé formace působil od svých patnácti let!). O svém solovém projektu dal vědět v minulém roce, kdy mu na americké značce Recall records vyšel debut s názvem Kiss + Swallow. Deska je znepokojivá, sexuálně syntetická a ponuře melodická; zní takřka jako nějaký elektro glam soundtrack k raným švankmajerovským filmům. Naživo zní díky jedinečně gymnastickému rozpětí Chrise Cornera a jeho frenetickému kytarovému zvuku velmi provokativně. Na pódiu ho při koncertech doprovází obměňující se skupina blízkých přátel a spolupracovníků a celá show je umocněná projekcí, která je sestříhaná z domácích videí, japonského porna a válčících dětských hraček. Přijďte si poslechnout našláplou hudbu, místy balancující na hranici kýče - žádný podobný projekt na současné scéně není k dostání. Letos v květnu se Chris se svou kapelou opět zastavil v Čechách a nadšeným fanouškům předvedl vynikající vystoupení. Dá se předpokládat, že jeho festivalové představení bude minimálně stejně kvalitní.
JEFF MILLS (USA) Techno Arena
12.8.2005
Jeff Mills patří spolu s Robertem Hoodem, Carlem Craigem a Joeyem Beltramem mezi největší americké jména v žánru techno. Je zásadní postavou světové elektronické scény již od počátku 90. let, kdy vyšlo jeho první solo album „Waveform Transmission Vol.1“, které zásadním a jedinečným způsobem ovlivnilo její další vývoj. Mnohými je toto album považováno za vůbec nejdůležitější taneční počin v historii.
Djingu se však věnuje od osmdesátých let, kdy začínal v rádiích pod přezdívkou The Wizard. V roce 1989 založil spolu s Mikem Banksem a Robem Noisem label Underground Resistance. Působil v New Yorku, Berlíně, nyní v Chicagu, kde pracuje pro vlastní labely AXIS a Purposemaker, zaměřené na nejrůznější podoby techna. Při svém vystupování používá Mills tři decky a Roland 909. Za hodinu dokáže odehrát i 70 skladeb, geniálně manipuluje s beaty a basovými linkami tak, že vám z toho běhá mráz po zádech. Patří mezi nejžádanější DJ’s na světě, tudíž je velkou událostí, že se zúčastní letošního ročníku Love Planet.
SKINNY PUPPY (CAN) Main Stage 12.8.2005
http://www.skinnypuppy.com/
LEGENDA ELECTRONIC BODY MUSIC KONEČNĚ V ČECHÁCH
Skinny Puppy fungují neuvěřitelných 22 let a za tuto neskutečně dlouho dobu stihli vydat 13 alb. Elektronicko-teroristická formace Skinny Puppy z kanadského Vancouveru přinesla strach, hluk a probuzení do žánrů EBM (electronic body music) či industriální rock a získala si svou tvorbou srdce mnoha fanoušků milující alternativní hudbu, kterým nabídla více než jen 12 palcové remixy Depeche Mode nebo Devo. U zrodu projektu stáli Dwayne Goettel, Bill Leeb (dnes leader další kanadské elektronické legendy Front Line Assembly) a Cevin Key spolu s charismatickým frontmanem, který se skrývá za přezdívkou Nivek Ogre.
První dlouhohrající album vyšlo v roce 1985 pod názvem Bites. Kapele se dostává pozornosti nejenom od fanoušků, ale i novinářů a Skinny Puppy se stávají fenoménem. Další desky jdou jedna za druhou: „Mind: The Perpetual Intercourse“ a „Cleanse Fold and Manipulate“ vychází v roce 1987, pánové Ogre a Key na sebe strhávají pozornost svými skvělými pódiovými prezentacemi – stylizovanými šokujícími vivisekcemi - "Chud" pes, kterého během "VIVIsectVI" turné Ogre operuje, je milně považován za opravdové živé zvíře. Dva uniformovaní policisté podávají žalobu během show v Cincinnati, oba jmenovaní včetně managera skončí ve vězení. O rok později vychází legendární album „Rabbies“, páté v pořadí a zaštítěné produkcí producentem Ala Jourgensena z Ministry, který má na svědomí tvrdší a kytarovější zvuk nahrávky. Ani ne o rok později vychází další povedené album – „Too Dark Park“. Brutalita alba je tvořena hlavně kombinací hlukových stěn sestavených čistě ze samplů a zpěvem Niveka Ogreho, který v nejvypjatějších částech vydává zvuky jako kdyby prožíval pocit naprosté bezmoci a vzteku. V podobném duchu se nese i jeho následovník „Last Rights“ (1992), kapela se ocitá na vrcholu a vyráží na poslední koncertní turné.
Následuje pauza, ve které se jednotliví členové se věnovali svým projektům a vypadalo to, že Skinny Puppy skončili. Avšak v roce 1995 se opět sešli pohromadě, aby natočili další album. Práce na albu pokračovaly velice pomalu a na podzim 1995 zemřel Dwayne Goettel. Zbytek kapely během deseti dnů dodělal desku a připravil ji k vydání a Nivek s Cevinem shodně prohlašuji, že bez Dwayna Skinny Puppy neexistují. V únoru roku 1996 vychází posledni album, „The Process“. Výsledné dílo je strhující tečkou za kariérou nejlepší elektronické kapely osmdesátých a devadesátých let.
Přesto dochází k reunionu, který nikdo nečekal. Skinny Puppy vstali z mrtvých v roce 2004, kdy nevěřícímu hudebnímu světu naservírovali suverénní počin s názvem „The Greater Wrong Of The Right“ a letos v létě vyrazí na sérii koncertů za doprovodu Williama Morrisona (kytara/basa) a bubeníka Justina Benneta (Professional Murder Music, Thrill Kill Kult). Senzační novinou je, že Skinny Puppy vystoupí i na festivalu v Táboře, kde budou mít návštěvníci jedinečnou možnost připomenout si tyto zakladatele tvrdé elektronické hudby ve výtečné formě. Skinny Puppy můžeme se svým nekompromisním přístupem k tvrdé muzice právem řadit za vzory celé nu-metalové scény (viz hostování členů Tool, Collide nebo Static-X na jejich novinkovém albu).
Tiskový servis:
Petr Novák
promotion@interkoncerts.cz
tel: 602 187 427
Martina Reková
martina.rekova@4press.cz
tel: 731 573 993
http://www.loveplanet.cz/