shaXfeer open air party, kemp Sklenářka (Kostelec nad Orlicí, 5km kemp Sklenářka po ukazatelích z náměstí). Místo se nachází v těsné blízkosti Rychnova nad Kněžnou, městě Kostelci nad Orlicí, směr camp Sklenářka, odbočku najedete v centru Kostelce, z náměstí pofrčíte směr Sklenářka.
Klikaticí nahoru, obklopeni lesem a počastováni tu a tam vykouknuvšími polemi a loukami budete navigováni směrovkami na camp Sklenářka doprovázeni po obou stranách temným lesem. Na konci této cesty se budete po rovince blížit k bráně, která vám bude vstupem do transu nevšedního zážitku transcedence. Za dimenzní bránou bude stát vila, příjemná základna o 2 patrech.
Přízemí vás určitě mile překvapí výčepem a stoly k posezení. Zvědavost zavede oko tuláka do 2.patra, kde se lze vyprázdnit na zdejším WC a pokračovat do Indoor stage o kapacitě asi 70 lidí. Vedle vpravo se dobrodíte vlnami vibrací až k chilloutovému prostůrku, s gauči a školními židlemi :] o kapacitě přibližně 100 lidí s atmosférou éterického vzezření a minibarem.
Možná dříve, než vaše oko propluje do vilky, uvázne na nejednom krásném těle koupajícím se ve zdejším venkovním bazenu zhruba 2 metry hlubokém, který zdejší vytvořili právě pro takovéto horké dny a při potápění spatříte nejrůznější ryby a další krystalické substance.
Protože se jedná o camp je zde možnost také ubytování v chatkách. Doporučujeme posychrovat předem, aby jste se stihli vklidu ubytovat a byly ještě chatky volné. Jinak bude samozřejmě k dispozici širák a možnost stanovat. Večer uděláme také oheň, průvodce všech v tomto období hypnoticky laděných nocí.
V krystalicky se rozpouštějícím světle zahlédnete soustromí, magický kruh stromů a pohlédnete tváří v tvář západu slunce. V kombinací s nejrůznějšími druhy taneční muziky od psytrance, přes techno, hardtek, electro/breaks, drum and bass, jungle, breakbeat, 60’s a 70’s hippies … prostě Deja Vu!
Základní info – Kostelec nad Orlicí
První písemná zmínka (1316) o Kostelci jako o opevněném kostele a o ohrazené kostelní osadě je ve Zbraslavské kronice.
Město Kostelec nad Orlicí má výhodnou polohu je na hlavním tahu silnice I/11 Praha-Ostrava, na železniční trati Praha - Hradec Králové - Letohrad - Hanušovice. Pro vodáky je zde řeka Divoká Orlice tekoucí od přehrady Pastviny u Žamberka k Hradci Králové. Město je vhodné k ubytování, pro poznávací výlety do blízké krajiny s letní turistikou a zimními horskými lyžařskými centry Deštné v OH, Říčky a Rokytnice v OH. Město působí milým dojmem na každého, kdo k nám zavítá.
Se svými částmi (Kostelecká Lhota, Koryta a Kozodry) má rozlohu kolem 35 km2 /katastrální výměra je 2 619 ha/. Leží v nadmořské výšce 290m n.m., s průměrnou roční teplotou 7,80C. Většina obytné zástavby je rozložena nad údolní nivou řeky Orlice.
Na území města žije 6179 obyvatel stav k 5.2.2004. Za třicetileté války mělo město přes tisíc obyvatel, v roce 1836 už 2565, v roce 1890 se uvádí počet 3793, roku 1900 téměř 5000, roku 1937 to je 5 639 obyvatel.
Geografická poloha
Převážná část Kostelecka je pokryta druhohorními usazeninami, hlavně opukou, které se v nižších polohách objevují všude, kde zasahovalo moře. Třetihorní útvary se až na malé výjimky prakticky nevyskytují, zato čtvrtohorní pokrývají celé údolí řeky i široké okolí. Mohutné vrstvy štěrků, písků a hlíny dosahují mocnosti až 8 metrů. Starší naplaveniny obsahují ponejvíce hlínu. Místy naváté spraše tvoří úrodná pole. Hlíny tmavohnědé barvy se výrazně liší od hlín v jiných končinách a jsou bohatou zásobárnou materiálu pro cihelnu v Kostelci. Mladší naplaveniny obsahující písek a štěrky objevující se v soutoku Tiché a Divoké Orlice jsou dobrým stavebním materiálem. Nejznámější písník je v oblasti Rašovic.
Od řeky Orlice terén směrem k severu stoupá. Je přerušený průtahem silnice I/11 se stromořadím starých lip mezi novým zámkem a Častolovicemi. Dál se rozkládá typická zemědělská krajina s ornou půdou scelenou do rozsáhlých honů, místy členěných polními cestami s alejemi ovocných dřevin. Intenzívně obhospodařované pozemky jsou nejúrodnější z celého Rychnovska. Nad poli protéká Štědrý potok zčásti hustě lemovaný břehovými porosty. Za potokem terén vytváří zvednutou náhorní rovinu, která zanedlouho prudce klesá do údolí řeky Kněžné. Harmonicky utvářené a zvlněné údolí Divoké Orlice přechází do drsnějšího podhůří Orlických hor.