PARTYINFO

 

HOUSE OF CULTURE

Datum konání:
30.03.2007 - pátek
Místo konání:
Bratislava - Elam
DJs:
Clubvibe (roxy), Yoshi, Yoshida, Byčo, Mimo
Popis:
start 21:00, vstup do 22:00 zdarma
 
 
DJ Clubvibe zahraje v bratislavském Elamu
 
 
V menšom útulnom klube, s rodinnou atmosférou, kde sa ľudia prevažne poznajú a prídu na dobrý house tam sa dj Clubvibe cíti ako doma. Sympatický tridsiatnik vlastným menom Honza Mechl prijal pozvanie na party HOUSE OF CULTURE.

V piatok 30.3. o 21.00 sa otvoria brány študentského kulturáku, ktorý každý pozná pod menom Elam. Do 22.00 bude vstup voľný, po desiatej ľudových 100 korún bez koruny. Vynile budú roztáčať priekopníci housovej scény z hlavného mesta. Dj YOSHI s djkou YOSHIDOU predvedú svoj spoločný manželský dj set. Zahanbiť sa iste nedajú ani Dj MIMO back to back s djom BYČOm. Zahraničný hosť spoza rieky Moravy Dj CLUBVIBE z Roxybookingu bude mať Slovenskú premiéru.

V malej, ako sa hovorí miestnosti kde sa v Elame prevažne sedí, sa predvedú hudobníci z kapely KOCHGARDEN. KGproduction to sú dvaja dji s vokalistkou a niekoľkými gitarami. Odohrajú all night long vystúpenie. Viac info o kapele bude na webe.

Ako by sa cluberom predstavil dj Clubvibe ?

DJ CLUBVIBE (Roxy Booking)
DJ Clubvibe (Honza Mechl) se narodil ve znamení panny v roce 1977 v Beskydech na severní Moravě. První zaznamenané ovlivnění muzikou přišlo kolem začátku osmdesátých let kapelami jako PetShopBoys, Erasure, Eurythmics, Culture Club, později Technotronic, Prince, apod. Následovalo poměrně dlouhé období ovlivněné Michaelem Jacksonem. Ze zarytého Jacksonova fanouška  fanaticky nahrávajícím American TOP40 každý týden ze slovenského rádia RockFM proto aby zachytil jakékoliv nové hudební trendy na americké popové scéně se postupem času stane pravidelný návštěvník  diskotéky Picadili, která má na svou dobu až překvapivě progresivní zaměření a kromě občasných výletů do hitparád se věnuje převážně nové vlně hudebních projektů vycházejících na vinylových deskách, např. Crystal Waters, Robin S, Joey Negro, ale také světoznámých Reel to Real a časem Prodigy, Underworld, Chemical Brothers, nemalou úlohu zde při svých návštěvách sehrál i tehdejší pražský matador Michal Viktořík…

Po náhodném setkání na svatbě kamaráda si přes satelit na londýnském BBC Radio 1 ladí a na kazety nahrává tehdy nové pořady Essential Selection a Essential Mix s Pete Tongem stejně jako LoveGroove Dance party s Dannym Remplingem, což znamenalo logický posun v Honzově hudebním vývoji. Začal se setkávat se jmény jako Sasha, John Digweed, Paul Oakenfold, Derrick May, Carl Cox, Fabio, Goldie, DJ Pierre, Marshall Jefferson, Dave Angel, Dave Clarke, Aphex Twin, Underworld, Gilles Peterson, Derick Carter, Jeff Mills dlouho před tím, než se po návštěvě Londýna v roce 1995 (kde si zakoupil svůj prví Mixmag) nechal strhnout vlnou nastupujících trance-housevých projektů jako Faithless, Slacker, Way Out West, BT, později funky latinských Masters At Work, DJ Sneak, Armand Van Helden, Roger Sanchez nebo také DeepDish… Brzy následovala první návštěva pražské Radosti FX, kde své dnes už mistrovské umění brousili DJ Loutka, DJ Bidlo, DJ Aiffel, DJ Braun, DJ Vilém…

V roce 1997 si kupuje první desky a po hodinách strávených za zády residentních DJů na místní diskotéce a nekonečných nočních BBC Radio 1 sessions se stává residentem nově vznikajícího klubu Extreme, kde po boku kamarádů Hydea, N-Dr:ua a RascalaK točí své první fošny na gramofonech Omnitronic… Přibližně po roce se Honza stěhuje do Prahy a nese své demo do RadostiFX, kde se brzy promotér Petr Vančura ozývá s nabídkou hraní na akci pro začínající DJe FreshMeat s DJ Lumierem… Tohle setkání se mu stalo osudným hned z několika důvodů, jedním z nich je určitě ten, že po doporučení DJ Lumiera se dostává na velkou víkendovou Fresh Meat společně s tehdy začínajícími Raiem, Groofem a samozřejmě residentem Lumierem…. Tohle hraní mu vyneslo Radost booking a hraní např. s JayDeem v Radosti, s Luisem Osbornem v Brně, ale taky vlastní noc v novojičínském klubu Wagoon, kam si zval převážně pražské houseové hosty Lumiera, Brauna, Viléma, Airta, Chrise Sadlera, Loutku…

Nemalý vliv měly také návštěvy Shaku v Roxy, kde poprvé zažívá extázovou atmosféru mistrně navozenou a režírovanou tátou Loutkou, Bidlem, Ladidou, Airtem, Lucasem, Formim, z hostů jmenujme alespoň ty dje nejvíce ovlivňující pražskou houseovou scénu, holandské DJe Dimitriho, Joos Van Bellena, Marcella, 100% Isis, anglické Buswacku!, Terryho Francise atd. Začíná objevovat jména jako Silicon Soul, David Alvarado, Halo&Hippie, Mr. C, atd. a po další návštěvě Londýna se začíná prezentovat jako tech-houseový DJ s občasnými výlety do housu, což mu v podstatě zůstalo až dodnes, akorát v převrácené podobě, tzn. house a deephouse s občasnými výlety do tech-housu, breaku, progressivu, tribalu a jak sám říká, nezáleží na rychlosti nebo rytmu podkladu, musí to mít duši…


Dnešními oblíbenými DJs, interprety a labely jsou (bez udání pořadí): Jeff Bennett, Classics, Visitor, Silicon Soul, Hippe, Tiefswarz, Tom Gillierom, Naked Music, NRK, 20:20 vision, Dano, Face To Face, Dessous, Detour, Poker Flat, Freaked, Groove Armada, Trentemoller, Ian Pooley, Geek, Tom Middleton, Omid 16B, Lowdown, Francois K, Sensei, Utensil, Johny Fiasco, Miguel Migs, Vincenzo, Swirl Peepz, Demarkus Lewis, Lumiere, Lucas, Nathan Coles, Airto, Rai, Loutka, Hyde, Asad Rizvi, Adam Freeland, Layo&Bushwacka, Braun, Moskito, Canobee, Vik, Rescue, Vilem, Fun, Pete Moss, Renda, Mucho, Roman Chmiel, Maradonna Jazz, Vibes, Lillou, Martin Haberland, Fred Everything , Rulers of Deep, Mersey, Benchmark, Adult Only, Get Physical, Wally's Groove World, Bosh, Shaboom, Mayaku, Compost….

PROFIL:
Co by sám řekl o zvuku, který prezentuje? „…v menších, útulných klubech, s rodinnou atmosférou, kde se lidé převážně znají a přijdou na house, se bavím nejlépe… můžu si dovolit zahrát i desky, které na větších akcích hrát nemůžu, více experimentuju, hraju pomaleji, hodně zajímavých zvuků, nálad, hodně groovy, tak že se lidé relativně rychle dostanou na mou vlnu a pak si s něma můžu hrát a tvořit příběh té konkrétní noci… na druhou stranu mě hodně baví zahrát si občas našláple ve větším prostoru, kde se projevuje moje divočejší stránka, takže hraju víc hypnoticky, s perkusivními motivy, s hutnou basou, ale jak říkám, těžko se to nějak škatulkuje. Musí to mít to něco, co z té desky udělá „tu jinou“ desku a je jedno jestli je to 120 bpm deep house nebo 135 bpm našláplý break…jde spíš o tu atmošku, kterou každá deska vytváří…“

Honza se od začátku roku 2005 stává členem pražského

 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016