Vyleštěte si okuláry a zaostřete tubusy, vznik a rozpuk života na Zemi lze vypozorovat zvídavým okem a bystrou myslí za 4 dny a 3 noci na dobře známých místech, která však budou v průběhu celého festivalu neustále morfovat, neboť tématem letošního roku je krom velké květnové evoluce především samotné „měňavo“. Chatky, účinkující ba ani samotní návštěvníci by neměli být přistiženi příliš často ve stejné podobě, dekorace chatek se bude měnit v průběhu celého víkendu, vzhled umělců v průběhu samotného vystoupení a kukuč všech ostatních s frekvencí dle libosti, zásoby vlastních převleků, míry invence a schopnosti improvizovat či jen spontánně pod tlakem okolností, jak tomu bývá u některých měňavkoidních návštěvníků už po léta zvykem nehledě na téma festivalu:) Po skončení Amébia bude v mezisíti vyhlášeno a bez milosti odměněno prvních 10 účastníků s nejvyšším počtem a variabilitou různých podob (dohledaných na fotografiích). Začněte si tedy pomalu balit kufry v dostatečném množství a s patřičným předstihem:)
Nebudete-li mít na patřičně častou a nápaditou změnu vzhledu dostatek vlastních převleků, můžete využít služeb naší půjčovny upravených kostýmů vzešlých z vámi zapomenutých oděvů a doplňků nashromážděných za uplynulých 10 let Bio festivalu. Třeba si konečně po letech odnesete domů i ten svůj:)
Hudební vkus nikoho z vás nebude uražen, krom osvědčených veličin typu pana Peculiara (aliasMr.Špekuliara, ZDE, popis druhu) a kvalitního sedimentu z místních vod si přijedou přihřát svoji koacervátovou polívčičku i ostřílení harcovníci z východu v podobě Karyho a Gyrra ze Slovenska nebo Petrixe z Ukrajiny. Ranním melodickým trancem a především veselým elektroswingem nás osvěží Protinožka Podivná neboli Djane Adrienne z Austrálie. Velký důraz je letos kladen na technickou stránku zajištění libých zvuků a obrazů. Můžete se tedy těšit na prvotřídní 15kW sound system FunktionOne spolu s nejnovější řadou tomuto zvuku předsazené aparatury. Vygooglitelné parametry slibují nadpozemský akustický zážitek, raději se ale držíme spolu s našimi měňavkami s očekáváními v mechu a při zemi a necháme se překvapit. Sami jsme zvědaví i na to, kolikadimenzionální projekce se dá pokusnou metodou in situ vykřesat z 5 sestav proplnobarevnou laserovou makroskopii. Očekávat můžete i živě přenášené videomixy přímo z mikroskopu, mj. i z vámi doneseného biologického materiálu z tábora a okolí. V jednání je i zpřístupnění některých hlubinných lokalit s vzácnou protozoální faunou nedalekého rybníka Ožeháku.
Chillout a odpoledně-večerní centrální plácek bude tradičně věnován především jamujícím autorským projektům v doprovodu živých nástrojů, takže nezapomeňte případně vzít i ten svůj, …nejpozději v noci z neděle na pondělí na něj určitě dojde. Za zmínku stojí především ambientní duet kytaristy s tureckými kořeny Martina Alaçama a britské violončelistky a pianistky Lucy Fillery nebo projekt Tomáše Dvořáka (aka Floexe) a klávesisty Jirky Libáňského.
V průběhu festivalu bude probíhat několik zajímavých biologicko-estetických experimentů snažících se uspokojivě neodpovědět na otázku vzniku života na naší planetě. Vizualizovaný matematický model veselého soužití hypotetických organismů bude si zkrátka žíti svým vlastním životem. K tomu nám dopomáhej vzduch, voda, zem, výkonný počítač a hudební stůl Reactable.
Nebude chybět opět větší a bohatší dětský koutek, Mithras apatyka, čajovny s vege kuchyní, Dragon coctail bar a překvapení v podání bambusových mágů z Kredence, kteří se letos povznesou z molekulární roviny snad až na tu buněčnou. Nejen lykrou živ je člověk, o jejím améboidním potenciálu vás nicméně přesvědčí mistr organických struktur - pan Elemental. Vaši teplotní rezistenci prověří ohnivé uskupení Infinitos, psychedelickou dávku pohybové kultury pak naservíruje Amanitas - velmi akční a inovativní soubor nového cirkusu, pouličního divadla a akrobacie.
Z praktických věcí nutno připomenout již tradiční a letos zesílenou kyvadlovou dopravu od parkoviště nad lesem až na Tišinu a s tím související důsledný zákaz parkování, stanování a rozdělávání ohně kdekoliv v lese. K disposici bude i prostorný sleep out (lehká ambientní noclehárna) v půdních prostorách nad cytopyge area a zónou imerzní mikroskopie s teplou vodou. Pro náruživé dekoratéry chatek: vyobrazení a všechny rozměry najdete opět ZDE, el. zásuvka je v každé chatce, prodlužku a světelné zdroje raději vemte vlastní:)
Navigace:
Na Tišinu se letos dostanete tradičně cíleným poutním přísunem po vlastní ose. Tábořiště naleznete na mapě ZDE. Popis cesty a dalších náležitostí ohledně Tišiny najdete i na webu samotného tábořiště.
Autem pojedete z Rakovníka směr Plzeň a na konci obce Kožlany (kousek pred Kralovicemi) zahnete doprava na Hradecko, po cca pulkilometru se těsně před žel. přejezdem dáte doprava a další asi 3km pojedete po lesní cestě, sledujíce bílé šipky „Ťišina". S velkou pravděpodobností ale budete muset nechat auto na améboidním parkovišti před lesem a zbytek dojít nebo využít naší posílené kyvadlové dopravy.
Vlakem bude nejlepší, vystoupíte-li v polostanici „Strachovice“ na trase Rakovník-Kralovice a na straně, kde se nachází zřícenina přístřešku, zaplujete do temného lesa, přejdete potok a další cca 2km se budete držet pohromadě a nových netradičních ukazatelů.
Veřejnoprávní dopravou se dostanete na Tišinu vždy s přestupem v Rakovníku (viz IDOS.cz). Vlaky vyjíždějí z Rakovníka do Strachovic (trasa Rakovník-Kralovice) v 7:22, 9:00, 11:10, 13:19, 15:00, v 17:18, 19:00 a ve 22:40. Autobus ze Zličína s navazujícím přestupem v rakovníku vyráží ve 13:30 a v 15:30.